RSS اخبار خوسفRSS اخبار روستاها
کد خبر : 4794 ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ساعت [ ۶:۵۸ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای یزد...

مراتع شهرستان بافق دارای ۶۰ سامانه عرفی می‌شود

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق از ممیزی دو مرتع تابستانه تاشکوییه و خوسف در شهریور ماه سالجاری خبر داد. محمد خسروانی با اشاره به این که وسعت مراتع ممیزی شده شهرستان بافق بیش از ۲۰۶ هزار و ۲۷ هکتار می‌باشد، تصریح کرد: مراتع این شهرستان شامل ۵۸ سامانه عرفی می‌باشد که از […]

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق از ممیزی دو مرتع تابستانه تاشکوییه و خوسف در شهریور ماه سالجاری خبر داد. محمد خسروانی با اشاره به این که وسعت مراتع ممیزی شده شهرستان بافق بیش از ۲۰۶ هزار و ۲۷ هکتار می‌باشد، تصریح کرد: مراتع این شهرستان شامل ۵۸ سامانه عرفی می‌باشد که از این تعداد ۲۷ سامانه، مرتع تابستانه با وسعت ۹۹ هزار و ۲۸۹ هکتار و ۳۱ سامانه، مرتع زمستانه با وسعت ۱۰۶ هزار و ۷۳۸ هکتار است.

وی از ممیزی دو مرتع تابستانه تاشکوییه و خوسف در شهریور ماه سالجاری خبر داد و افزود: ممیزی مرتع منجر به شناسایی دامداران ذیحق و سنجش ظرفیت مراتع با توجه به نوع و تعداد دام و مشخص نمودن بهترین زمان برای چرای دام در عرصه می‌گردد و در نهایت برای دامداران ذیحق، پروانه چرای دام صادر می‌شود. خسروانی یادآور شد: مراتع ممیزی شده شهرستان بافق با ۳۶ هزار و ۵۹۸ رأس دام مجاز توسط ۲۰ شورای اسلامی روستاها و ۶۷ نفر مرتع‌دار مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

رییس اداره منابع طبیعی بافق همچنین از پیشرفت ۱۵ درصدی پروژه مرمت و بازسازی دیوار ساحلی و تثبیت بستر روستای فیروزآباد این شهرستان خبر داد و گفت: این اقدام با هدف پیشگیری و مهار سیل و با اعتبار ۴۰۰ میلیون ریال بصورت پیمانی در حال انجام است.

خسروانی خاطرنشان کرد: مرمت پخش سیلاب‌های دشت قطرم- شادکام با اعتبار یک میلیارد ریال از دیگر پروژه‌های در دست اجرای اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق می‌باشد.

برچسب ها : ,
ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آیین ها و سنن

نغمه های روستایی

موسیقی محلی نقشی پر رنگ در زندگی مردم خوسف، به خصوص قدیمی های روستا بازی می‌کرد؛ از جشن‌ها گرفته تا…