دوشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۹ ساعت تعداد کل نوشته ها : 69×
نابسامانی قبر شهید ابراهیمی در خوسف
۰۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۳
شناسه : 4371
بازدید 7
0

به گزارش هفته نامه افق کویر، زنده نگهداشتن یاد و نام شهید و بزرگداشت زمان و مکان شهادت و مدفن او و الگوسازی از شخصیت و سیره زندگی و حماسه ایثارگرانه شهید، بخشی از وظایف ما نسبت به شهدا می‌باشد. بزرگداشت و تکریم فرهنگ شهادت و تمام نیکی‌ها، ترویج روحیه ایثارگری و فداکاری برای ارزش‌ها […]

به گزارش هفته نامه افق کویر، زنده نگهداشتن یاد و نام شهید و بزرگداشت زمان و مکان شهادت و مدفن او و الگوسازی از شخصیت و سیره زندگی و حماسه ایثارگرانه شهید، بخشی از وظایف ما نسبت به شهدا می‌باشد. بزرگداشت و تکریم فرهنگ شهادت و تمام نیکی‌ها، ترویج روحیه ایثارگری و فداکاری برای ارزش‌ها و دفاع از جامعه و سرزمین اسلامی است؛ فرهنگ و روحیه‌ای که قوام و بقای جامعه و نظام و سرزمین اسلامی، همواره وابسته به آن می‌باشد. این موضوعی است که تمام مردم دنیا در چارچوب جهان‌بینی و ارزش‌های خود به منظور حفظ استقلال و دفاع از موجودیتشان در برابر بیگانگان و مهاجمان، آن را موردتوجه و اهتمام جدی قرار می‌دهند. برادر شهید احمد ابراهیمی با حضور در دفتر هفته نامه افق کویر به بیان مشکلاتش که چندسالی است با آن وبرو شده پرداخت.

مجتبی ابراهیمی برادر شهید گفت: برادرم در تاریخ‌
۱۱ /۵/۶۴ به شهادت رسیده است و تنها شهیدی است که در روستای خوسف دفن گردیده چند مقبره شهید دیگر در آنجا بصورت نمادین می باشد؛ اما جنازه آنها در بافق دفن گردیده است.
وی افزود: بیش از ۲ سال است که قبرها تخریب گردیده، حتی جای قبر دقیق مشخص نیست و اطرافش چندستون بالا آورده اند؛ اما هنوز وضعیت نابسامانی دارد. مراجعه و پیگیری هم داشته ام و به من اعلام کردند سالی سه میلیون تومان برای کل روستاهای آن منطقه می آید و هزینه در نظرگرفته برای ساخت و باسازی صد میلیون تومان است؛ اگر به این طریق باشد ۵۰ الی ۶۰ سال باید زمان ببرد تا این مقبره کامل شود. سالی سه میلیون تومان برای همه روستاها واقعاً هزینه ناچیز است و به شورا جدید روستا هم این موضوع را مطرح و درخواست کرده ام که پیگیر باشند.
وی در ادامه تصریح کرد: حتی من درخواست کردم که خودم متقبل شوم و این ستون ها را خراب کنم و از نو سایبان و قبری با عکسهایشان برایشان درست کنم تا از این وضعیت در بیاید تا آرامگاه شهید به اینگونه رها نگردد.
ابراهیمی اظهار داشت: زمانی تعدادی از هم ولایتی ها گفتند بیایید یادواره بگیریم و از مسئولین دعوت کنید به روستا بیایند و این موضوع را مطرح کنیم؛ اما نظر بنده این است که اگر برای شهید کاری بخواهد انجام گردد؛ حتماً بدون این تشریفات صورت خواهد پذیرفت. مسئولینی داریم که برای هواخوری به روستای ما و حتی روستاهای اطراف رفت و آمد دارند همانند خیلی از شهروندان دیگر و شاهد این صحنه ها هستند و مطمئنا قبور این شهدا را در این حال و وضع دیده اند.
وی در پایان گفت: مادر و پدرم چندسالی است که فوت کرده اند؛ اما ما برادران شهید و تنها خواهرم خواستار بازسازی آرامگاه برادر شهیدمان هستیم. شهدا قابل احترام هستند و باید برای آنها اجر و قرب قائل بود نه اینکه ما مجبور باشیم برای ساماندهی مقبره آنها از این موضوع به عنوان مشکل یاد کنیم.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.